امروز یکشنبه 22/ تیر /1399 :: ساعت 06:49:48
اعتکاف مقدمه مبارزه با نفس و جهاد اکبر است

مام‌جمعه موقت دماوند گفت: اعتکاف مقدمه مبارزه با نفس و جهاد اکبر است و دو عبادت مهم نماز و روزه که موجب دوری انسان از کار زشت و افزایش صبر و بردباری انسان در برابر مشکلات می‌شود، در درون آن وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید فضل‌الله سادات نسب در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با بیان اینکه تقوا و پرهیزگاری وسیله رساندن انسان به سعادت دارین است، اظهار کرد: فضیلت نسبت به دیگری، به‌واسطه تقواست و در قرآن نیز معیار جایگاه انسان در نزد خداوند، تقوا می‌باشد.
وی با اشاره به ولادت امام محمد تقی (ع) افزود: این امام بزرگوار ازجمله امامان بوده است که در دوران کودکی به امامت رسیده است و شاید این برای آماده‌سازی مردم برای امامت امام مهدی (عج) در کودکی بوده است.
امام‌جمعه موقت دماوند با بیان حدیثی از امام جواد (ع)، خاطرنشان کرد: غفلت از یاد خدا، انسان را تا حد حیوان پایین می‌آورد.


سادات نسب

سادات نسب با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با رئیس‌جمهور قزاقستان، تصریح کرد: در این دیدار بحث مبارزه با تروریست مطرح شد و حضرت آقا با بیان اینکه کشورهای غربی در مبارزه با تروریسم صادق نیستد؛ اما غربی‌ها تروریسم را به دو بخش خوب و بد تقسیم می‌کنند و کشورهای اسلامی خود باید با اتحاد خود با تروریسم مبارزه کنند.
وی با اشاره به ایام اعتکاف در ایام ماه خدا تأکید کرد: عبادت در زندگی انسان، به دلیل نیازهای روحی خود انسان است و نماز، روزه، حج و اعتکاف همگی برای آرامش خود انسان است و قطعاً خدا نیازی به عبادت ما ندارد.
امام‌جمعه موقت دماوند با بیان اینکا اعتکاف در راه خدا بی‌شباهت جهاد در راه خدا نیست، خاطرنشان کرد: اعتکاف مقدمه مبارزه با نفس و جهاد اکبر است و نفس انسان، انسان را وادار به‌کارهای زشت می‌کند؛ مگر اینکه خدای انسان به انسان رحم کند و اعتکاف توجه به خود و درون‌گرایی و ذکر خدا است و این‌ها از ارکان تقوا می‌باشد.
سادات نسب با تأکید بر اینکه هر عبادتی هدف خاصی نیز دارد، ادامه داد: نماز انسان را از کار زشت باز می‌دارد و روزه به انسان صبر و بردباری در برابر مسائل و مشکلات را عرضه می‌دارد و اعتکاف عبادتی جامع است که نماز و روزه را در خود دارد و بهترین فرصت برای استغفار است.

منبع: tarood.ir

نظرات کاربران

فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد

آدرس پروژه

               تهران - گیلاوند - ابتدای دمادشت

            تلفن تماس:  330 330 76   
         
            برای عزیزان خارج از استان تهران و موبایل
            کد (021)    
       
            ساعت تماس: 9 الی 18


عضویت در کانال تلگرام از طریق لینک زیر:

https://telegram.me/damavandsky

موقعیت پروژه
آخرین اخبار
طراحی و توسعه وب سایت: شرکت مهندسی ره رایان پژوه | میزبانی شده در: رایان هاستینگ