امروز یکشنبه 22/ تیر /1399 :: ساعت 08:58:50
تخفیف ۱۵ درصدی پرداخت عوارض معوقه اصناف و مشاغل در دماوند

مدیر واحد اصناف شهرداری دماوند گفت: تمام مشاغل و اصنافی که در شهر دماوند فعالیت می‌کنند، می‌توانند با پرداخت نقدی عوارض کسب وپیشه تا پایان سال ۱۳۹۵، از ۱۵ درصد تخفیف برای عوارض معوقه برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، احمد آقایی با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض صنفی در شهر دماوند، اظهار داشت: دریافت عوارض کسب و پیشه از سوی شهرداری جهت ایجاد محیطی بهتر برای کسب و کار پررونق در شهر دماوند صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع عوارض در افزایش سطح کمی و کیفی خدمات به کسبه دماوند نیز گفت: هزینه‌های خدماتی کسبه، از طریق دریافت بهای خدمات تأمین می‌شود که شامل هزینه‌های پاکسازی خیابان‌ها و معابر، جمع آوری، بهسازی کف پوش‌ها، آسفالت، سنگ فرش معابر و … است؛ این در حالی به حساب می‌آید که پرداخت عوارض پسماند در این نهاد شهری از سال ۹۲ آغاز شده است.

مدیر واحد اصناف شهرداری دماوند با بیان اینکه این واحد در سال جاری از تعداد هشت هزار واحد صنفی، چهار هزار ابلاغیه صادر کرده است، خاطرنشان کرد: از این میزان ابلاغیه، بیش از ۵۰ درصد از مالکان و کسبه نسبت به پرداخت فیش عوارض خود اقدام کرده‌اند که می‌توان این استقبال را از سوی مردم شهر دماوند قابل تقدیر دانست.

آقایی ادامه داد: عوارض کسب و پیشه به عنوان خدمات شهرداری محاسبه و بعد از صدور فیش به این نهاد شهری در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر واریز می‌شود و کسانی که تا سال ۹۳ نسبت به پرداخت عوارض کسب و پیشه اقدام کردند، در سال ۹۵ به عنوان جایزه خوش حسابی ۱۵ درصد از عوارض سالیانه آنها کسر و در قرعه کشی خودرو و دیگر جوایز شهرداری شرکت داده می‌شوند.

وی بیان کرد: کسانی که قبل از سال ۹۳ به علت عدم پرداخت عوارض بدهکار هستند در صورت مراجعه، برابر دفترچه عوارض سال‌های قبل از ۹۳ شامل دریافت جایزه خوش حسابی نمی‌شوند؛ پس از ابلاغ و دعوت از متصدیان صنفی، چنانچه در سال ۹۵ مراجعه کنند، برابر تعرفه عوارض کسب و پیشه و دفترچه صادرشده، ماهیانه ۲.۵ درصد دیرکرد محاسبه و جریمه می‌شوند.

مدیر واحد اصناف شهرداری دماوند با بیان اینکه واحدهای صنفی در نوع و میزان عوارض کسب و پیشه به ۹ گروه تقسیم می‌شوند، مشاغل را با توجه به عرض معبر و میزان استفاده از خدمات شهری به چهار درجه دسته بندی کرد و گفت: کسبه ممتاز به آن دسته از واحدهای صنفی گفته می‌شود که متراژ آن از ۲۰ متر بیشتر و در مراکز میدان‌های امام خمینی (ره)، بعثت، معلم، ۱۷ شهریور، سه راهی گیلاوند تا مسافت ۵۰ متر فعالیت کنند.

ahmad aghaee

آقایی به مشاغل درجه یک اشاره کرد و افزود: آن دسته از واحدهای صنفی که کمتر از ۲۰ مترمربع مساحت و در محدوده ۵۰ متری میدان‌های اصلی شهر دماوند واقع شده و یا دارای مساحت بیش از ۲۰ مترمربع بوده و در معابر اصلی و بلوارهای سطح شهر غیر از حدفاصل تا ۵۰ متری میدان‌های اصلی قرار گیرند، جزو مشاغل درجه یک محسوب می‌شوند.

وی مشاغل درجه دو را آن دسته از واحدهای صنفی دانست که متراژ آنها کمتر از ۲۰ متر مربع و در حاشیه بلوارها و معابر اصلی شهر و متراژ آنها بیش از ۲۰ متر و در معابر فرعی با عرض بیشتر از ۱۰ متر واقع شده است.

مدیر واحد اصناف شهرداری دماوند افزود: مشاغل درجه سه آن دسته از واحدهای صنفی هستند که با هر متراژی در محلات شهر یا معابر با عرض کمتر از ۱۰ متر واقع شده است.

آقایی به تعیین عوارض برای بانک‌ها، صندوق قرض‌الحسنه، مؤسسات مالی و اعتباری، بیمه و … اشاره و تصریح کرد: با توجه به قوانین و ضوابط اینگونه مراکزی که در محدوده شهر فعالیت می‌کنند، مشمول پرداخت عوارض شده و سالانه در ازای خدمات، تحت پوشش عوارض شغلی قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: شهروندان با پرداخت عوارض، در واقع شهرداری را در ایجاد رفاه اجتماعی یاری می‌کنند؛ زیرا درآمد شهرداری به‌طور مستقیم از سوی شهروندان تأمین می‌شود و این درآمد باید هزینه شهر شود تا به عمران و آبادانی هر چه بیشتر دماوند سرعت بیشتری بخشید.

انتهای پیام/
منبع: tarood.ir

نظرات کاربران

فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد

آدرس پروژه

               تهران - گیلاوند - ابتدای دمادشت

            تلفن تماس:  330 330 76   
         
            برای عزیزان خارج از استان تهران و موبایل
            کد (021)    
       
            ساعت تماس: 9 الی 18


عضویت در کانال تلگرام از طریق لینک زیر:

https://telegram.me/damavandsky

موقعیت پروژه
آخرین اخبار
طراحی و توسعه وب سایت: شرکت مهندسی ره رایان پژوه | میزبانی شده در: رایان هاستینگ