امروز یکشنبه 22/ تیر /1399 :: ساعت 07:41:59
بلاتکلیفی مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره ۲ دماوند/ تقاضای تعویض مسیر خط لوله گاز لاریجان در جهت کا

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به بلاتکلیفی مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره ۲ دماوند، گفت: مسئولان و مردم شهرستان دماوند، خواستار تعویض مسیر خط لوله انتقال گاز به لاریجان هستند تا آسیب کمتری به محیط زیست این شهرستان وارد شود.

IMG_9751به گزارش پایگاه خبری تارود، ناصر محمودی فرد در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دماوند که با حضور معصومه ابتکار، معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مساحت شهرستان دماوند ۱۸۸ هزار هکتار است که ۸۳ درصد این میزان جزء منابع ملی و ۱۶ درصد آن جزء زمین‌های کشاورزی به حساب می‌آید و این شهرستان دارای ۴۰ نوع پوشش گیاهی دارویی و ۷۳ گونه جانوری وجود دارد.
وی افزود: اگر با ساخت‌وسازها و حفر چاه‌های غیرمجاز در شهرستان برخورد صورت نمی‌گرفت در بخش سفره‌های زیرزمینی این شهرستان با مشکلات جدی مواجه بودیم و باید دقت بیشتری بر مسئله محیط زیست داشته و از ساخت‌وساز و حفر چاه‌های غیرمجاز و تغییر اراضی زمین‌ها جلوگیری کنیم.
فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان دماوند دارای جاذبه‌های گردشگری و طبیعی زیبایی از جمله دریاچه تار، چشمه اعلا، آبشار تیز آب، پیست اسکی آبعلی و غار رود افشان که جزء ثبت ملی و گردشگری است، ضروری می باشد در حفظ محیط زیست این شهرستان نسبت به حوزه‌های دیگر در اولویت قرار دهیم.
محمودی فرد ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ شهرستان دماوند نیازمند مجوز زیست محیطی می‌باشد و امیدواریم این مجوز به زودی صادر شده تا به اشتغال مردم شهرستان دماوند کمک کند.
وی با اشاره به اینکه پروژه گازرسانی به لاریجان، با مشکلات و زیان‌های زیادی برای شهرستان دماوند همراه بود، اضافه کرد: ما خواستار این امر هستیم که کارشناسی این پروژه انجام شود و از مسیر دیگری که به محیط زیست این شهرستان آسیب کمتری وارد می‌شود، خدمت گاز رسانی انجام شود.

انتهای پیام/
tarood.ir

نظرات کاربران

فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد

آدرس پروژه

               تهران - گیلاوند - ابتدای دمادشت

            تلفن تماس:  330 330 76   
         
            برای عزیزان خارج از استان تهران و موبایل
            کد (021)    
       
            ساعت تماس: 9 الی 18


عضویت در کانال تلگرام از طریق لینک زیر:

https://telegram.me/damavandsky

موقعیت پروژه
آخرین اخبار
طراحی و توسعه وب سایت: شرکت مهندسی ره رایان پژوه | میزبانی شده در: رایان هاستینگ